O mnie

 

  Jolanta Madej -  mgr sztuki, oligofrenopedagog, terapeuta ASD (Autyzm, Zespół Aspergera) dyplomowany i certyfikowany arteterapeuta- Stowarzyszenie Arteterapeutów Polskich Kajros/ ekspert - arteterapia w praktyce rozwojowej dzieci i młodzieży, pedagog przedszkolny, wczesnoszkolny, terapeuta SI (Integracji sensorycznej)- w trakcie certyfikacji, trener, szkoleniowiec. 

   Istotą mojej pracy jest twórcza edukacja i terapia przez sztukę. W pracy z dziećmi i młodzieżą wykorzystuję techniki arteterapii, tj. arteterapię rozwojową dzieci i młodzieży, dramaterapię, choreoterapię, bajkoterapię, jak również treningi relaksacji, uważności, trening inteligencji emocjonalnej, treningi kreatywności, jogę śmiechu; terapię piaskiem, pedagogikę zabawy, stymulację sensoryczną . Realizuję liczne programy artystyczno - terapeutyczne dla dzieci i młodzieży oraz  kreatywne działania plastyczne w plenerze. W ramach wspólpracy z Zakładem Karnym we Włodawie realizuję autorskie programy arteterapeutyczne z osobami pozbawionymi wolności.  W pracowni prowadzony jest również Trening Umiejętności Społecznych wg. A. Goldsteina z dziećmi i młodzieżą wysokofunkjonującą , z Zespołem Aspergera i innymi dysfunkcjami,  terapia ręki ( w zakresie trudności związanych z małą motoryką, wynikających z zaburzeń czucia, napięcia mięśniowego, słabej stabilizacji obręczy barkowej i innych ), terapia taktylna z arteterapią, terapia stymulacji AUN, Stosowana Analiza Zachowania, terapia piaskiem, terapia dzieci i młodzieży z ASD (spektrum zaburzeń autystycznych), warsztaty terapeutyczne z młodzieżą ŚHP,  muzykoterapia dogłębna komórkowa, lekcje rysunku, malarstwa, rzeźby i rękodzieła artystycznego, aerial dance oraz joga na szarfach. Zasadą , której się bezwzględnie trzymam w pracy z dziećmi i młodzieżą to zgoda na ich naturalną ekspresję,  szacunek, bezwarunkowe zaufanie, wolność wypowiedzi  i  uważność  słuchania.

   Posiadam doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą, osobami z niepełnosprawnością intelektualną , ruchową, z chorobami psychicznymi oraz z rożnego typu zaburzeniami.  Należę do Stowarzyszenia Arteterapeutów Polskich Kajros oraz Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. J. Kalinowskiego we Włodawie.
W wolnych chwilach zajmuję się malarstwem, w dorobku artystycznym mam wystawy indywidualne i zbiorowe na terenie: Włodawy, Nałęczowa, Lubartowa, Lublina, Malborka. Prywatnie jestem żoną Konrada  oraz  mamą Jaśminy, Filipa ,Wiktora i Walerki:)

                                                                                                                                                Ciągle poszukuję i ciągle się jeszcze uczę ...


Jolanta Madej